1.den

10. prosince 2010 v 16:17 | Teri-chan |  5 dní touhy
Tak je tady první kapitola
Do třídy přilítne uřícená učitelka občanky a na celou třídu křičí:
,,Mariko, máš tam venku návštěvu."
Otočím se a povídán:
,,Hm,a jakou? To musí být bůh ,abyste mě,zrovna vy pustila na naší posvátnou chodbu"
,,Nech toho a běž.Čeká tam na tebe"
,,No jo, dyť už jdu"
Sotva vylezu ze dveří hned HO uvidím. Moje malá velká láska. KAMIL. Stál tam tak samozřejmě a upřímně, že mě to nedalo a došla jsem až k němu.
,,Ahoj miláčku," pozdravil a dal mi pusu na přivítanou. Trochu mě to zaskočilo.
,,Ahoj Kamile,co tady děláš a jak jsi se sem vůbec dostal?"
,,Ale, pustil mě sem ředitel, ale to neřeš.Hlavní je,že tě zase vidím."
A zase mě políbil. Tentokrát ale ten polibek trval trochu déle. A byl vroucnější a žádostivější než ten první.
,,Hele, čím jsem si to zasloužila?"
,,Už jenom tím, že tě vidím lásko moje."
,,Hm…Tak to ti budu muset taky něco dát, viď."
,,No tak jestli chceš, já ti v tom bránit nebudu."
,,Hm… jak milé," a políbila jsem ho.
,,Mňam ta byla sladká,"pochvaloval si.
Najednou ze třídy vylítla učitelka jako namydlený blesk. Brečela.
,,Paní učitelko, co se vám stalo?" vypadlo ze mě.
Učitelka jen pohodí hlavou ke třídě a škytá:
,,Oni se prostě neumí chovat a ještě si ze mě dělají srandu."
Rázně jsem otevřela dveře:
"Mohli byste mi vysvětlit co tady děláte? Jste normální? Měli byste se stydět. Jo, teď se z toho vylížete sami. Já to za vás žehlit nebudu. Jo, jen pro pořádek za chvíli je tady ředitel,"dodán s úsměvem.
A taky že jo. O pět minut později přilétl do třídy ředitel Béďa a spustil:
,,Můžete mi vysvětlit co se tady děje?"
Při těch slovech se díval na mě. Jen jsem pokrčila rameny, ale bylo mi jasný co si myslí:
"Jasně, ty zase nic, já vím."
Chtěla jsem něco namítnout, ale Béďa už zase vedl ten svůj nudný monolog, že máme mít z učitelů respekt. Jak já ho nesnáším. Jakmile odejde, přijde do třídy ubrečená učitelka a naštvaně se rozhlíží po třídě. Nikdo necekne, protože ze mě mají všichni respekt. Už od první třídy jsem si ho vybudovala pěkně veliký. Jenže kluci si o mě myslí, že jsem moc,pro ně , nedobytná právě kvůli tomu respektu. Proto se nikdo z nich neodvážil pozvat mě na rande. Dokonce i někteří učitelé se mě bojí, ale jiní ve mně hledají oporu. Třeba jako p. učitelka na občanku. Ona prostě naší třídu nezvládá a chce abych tu třídu krotila. Bohužel jí to dnes nevyšlo. Přišel totiž Kamil a…
Přišel jsem před školu a najednou vidím Mariky ředitele jak jde do školy.
,,Dobrý den pane řediteli," pozdravím jen aby se neřeklo.
,,Dobrý, dobrý. Za kým kráčíš?"
,,Za Marikou. Pustíte mě prosím dovnitř?"
,,Ale ano, pojď," mávl na mě. "její třída je ve druhém patře a na tabulkách je napsané jaká je to třída," dodal s úsměvem.a.šel si dál svojí cestou.
Když jsem tak bloudil, potkal jsem nějakou učitelku která měla plné ruce a to měla ještě zamykat kabinet. Nabídl jsem jí tedy pomoc. Vrazila mi do ruky sešity a hned navrchu bylo Maričino jméno.
"Paní učitelko zavolala byste mi potom Mariku? Potřeboval bych s ní něco probrat."
"Ale jistě, ale hned mi prosím vraťte, ano?"
"Rozkaz paní učitelko," odpověděl jsem jako cvičený voják.
Potřeboval jsem totiž Marice říct že jsem zase bez práce a nikde mě nechtějí přijmout. Vím, že to pro ni bude šok, ale já jí to říct musím. Už jen proto, že jí miluji. A opravdu nechci aby si o mě myslela, že jsem budižkničemu.
Právě jde ke mně,je asi trochu zaskočená, že mě vidí a proto jí radši na uvítanou políbím, aby si to nerozmyslela a hnedka neodešla do třídy. A taky ji ještě hezky uvítám:
"Ahoj miláčku."
"Ahoj Kamile, co tady děláš,…a jak jsi se sem vůbec dostal?"
Vysvětlím jí to zkráceně a znovu ji políbím.Tentokrát déle.Potřebuji hodně síly abych jí to řekl. Jenže ona si usmyslí, že mi něco dluží, a tak mě políbí ona. Sebere mi odvahu. Jsem prostě srab. Vím to. Bohužel, stejně jí to nedokážu říct, protože tam přilítne učitelka, které jsem předtím pomáhal se sešitýma. Marika mě nechá s učitelkou na chodbě a vběhne do třídy. Ještě stačím uslyšet jak na ně křičí:
"Můžete mi vysvětlit co tady děláte? Jste normální?"
Víc jsem neslyšel protože jsem uklidňoval učitelku. Když jsem jí uklidnil, nenapadlo mě nic jiného než to jít prásknout řediteli:
"Pane řediteli, ve třídě, kde teď učí p. uč. na občanku se chovají jak zvířata. Běžte si s nimi něco udělat."
Ředitel tam letěl jak na křídlech orla skalního při útoku na hraboše. Pomalu jsem mu ani nestačil. Taky jsem svého rozhodnutí(prásknout to na ně) litoval. Málem jsem Mariku přivedl do maléru. Ještě štěstí že se umí ze všeho dobře vykecat. Asi proto ji mám tak moc rád. A proto ji taky nechci zklamat. Musím si co nejrychleji něco sehnat, jinak mám u ní utrum. Její brácha to řekl dost jasně:
"Buď budeš mít stálou práci nebo se k ní nehneš na krok, jasný?"
Řekl to jasně. Ani to nemusel opakovat. Jenže já Marice věřím, že by mě nenechala ve štychu. Vím, že ona mi pomůže. Neměl bych na to moc neměl spoléhat, ale…Ne, už ne. Já jí ukážu, že to zvládnu. Už jen proto že ji fakt moc miluji. Hned teď jdu na pracák. Cestou ale narazím na bývalé kámoše.
"Hele Kamile, nebyl jsi náhodou za tou svojí obludkou ve škole?"
"Přestaň jí tak říkat.Vždyť Ji ani neznáš, Tomku!"obhájím jí rychle.
"Ale znám. Vždyť mi to ta tvoje husa dala taky,"setře mě.
Nemůžu tomu uvěřit. Namlouvám si, že se přeřekl. Radši se do ještě zeptám jestli jsem se nepřeslechl. Ne opravdu jsem se nepřeslechl. Je to tak jak řekl.Jak mi to jen mohla Marika udělat?
"Vždyť…NE…To není pravda…To by…Marika… NE…Neudělala," koktám pomalu.
"Ale jo. Udělala. Naletěl jsi chudáčku Buď v pohodě A nejsem jediný. Klukům to taky chtěla dát."
"Marika?"
Jen zakýval hlavou a odešel i s celou partou.
"Tak o tom si s ní budu muset vyříkat," a naštvaném na celý svět odcházím na pracák.
Když v tom mi pískne SMSka:
"DNES VE 3 PRED SKOLOU. TESIM SE PA P"
"To já se taky těším,"odpovím si pro sebe.
Zatím co Kamil odešel, ve třídě panoval chaos. Všichni chtěli vědět koho jsem měla na chodbě. Taky si o mě špitali Všelijaký věci, ale když jsem na ně upřela svůj pátravý pohled nikdo ani nemukl. Rychle jsem poslala Kamilovi zprávu, že se sejdem ve tři před školou. Naštěstí byla občanka poslední dnešní předmět. Končíme v půl dvanáctý. Schůzku jsem dala Takhle pozdě, protože se ještě musím sejít s Tomkem. S tím kreténem, kterému jsem MÁLEM naletěla. Ale jen málem.Včas jsem si uvědomila co je to za grázla. Ale teď jdu na oběd do našeho jídelního špajzu. Takhle říkáme jídelně. Ni nevím jak ta název vznikl, ani kdo ho vymyslel ale je to krutý. Předpokládám že máme zase nějaký blaf. Jo jasně.ŠPENÁT. Fuj. Jdu pryč.
Tomek už čeká před školou. Jdu k němu a hned na něj uhodím.
"Čus. Tak to vyklop. Co jsi Kamilovi vyprávěl? A nekruť se. Viděla jsem tě. A jestli to nehodláš říct rovnou tak to z tebe vymlátím. Tak dělej."
"Klídek, co šílíš? Si myslíš, že jsem tak blbej abych vám kazil vztah?"
"Jo, to jsi uhodl. Ty totiž blbej jsi. Tak dělej , nemám na tebe celý den."
"Jen jsem mu řekl, jak jsi dobrá v posteli…"
PLESK!
Hned mu jedna přilítla i z druhý strany. Co si to dovoluje? Takhle roznášet Lži a naprostý kecy o mě? Vždyť o mě ten chudáček nic neví. Já s ním nic neměla. To vím 100%. No tak to je skvělý. Opravdu že jo. Jestli kvůli němu přijdu o Kamila, tak ho asi zabiju. Je to blbec. Lituju dne , kdy jsem ho potkala. Je to v háji. Ach jo. Co budu dělat? No snad mi Kamil uvěří, že jsem v tom nevinně. Miluji ho a on to snad ví. Protože jestli ne, tak asi fakt nevím co budu dělat. Opravdu nerada bych ho ztratila.
"Hele, ty dokonalej práskači nevíš kam šel?"
"Myslím, že šel směr pracák, ale nejsem si jistej."
"Jo, a příště si hodně dobře rozmysli o kom roznášíš ty podělaný lži, protože by se ti pak mohlo stát něco moc nepříjemnýho."
"OK, Ok, jak si přejete Vaše Veličenstvo,"dodal s hodně jetým humorem.
"Vtipy si nech pro svojí starou. Tady ti to nikdo nežere,"obratem ho setřu.
Odcházím a nechávám ho tam stát s otevřenou hubou. Vypadá přitom jak totální…Škoda slov. Chudinky by se ho(ty slova) leknout. No nic jdu se domů převléknout na rande s Kamilem. Mám na to dvě a půl hodiny. A to musím ještě opravit make-up. Je totiž v kritickém stavu.
Doma nikdo není. Tím líp alespoň mám na to klid. Asi si vezmu tu riflovou sukni a ten bílej top. Vypadám v něm fakt sexy. Teď je na řadě koupelna. Vysprchuji se. Zběžně kouknu do zrcadla a málem se zhrozím. Po celým obličeji flek. Rychle to napravím a už utíkám na rande. V tom ale zjistím, že mám ještě půl hoďky čas. Zajdu tedy do krámu za rohem a koupím si nějakou baštu. Sice nevím co ale to se rozhodnu až tam.
V krámě jsem si vybrala Matonnku a paprikové brambůrky. V rychlosti mrknu na hodinky. Mám ještě 10 minut. To si ještě stihnu po telefonu pokecat se svojí nejlepší kámoškou. Na Karolínu je vždy spoleh. Asi proto je to moje nej kámoška.
"Ahoj Kájo, máš na mě chviličku?"
"Ale jistě, co potřebuješ."
"Já jen potřebuju radu. Jak mám tvému bráchovi říct, že jsem s Tomkem nespala. Tomek mu totiž nakecal, že jsem s ním spala a přitom to není pravda. A ty to víš. Tys byla u toho."
"Jo tohle? A to my voláš kvůli takovýhle prkotině? Tak pozorně poslouchej. Nespěchej. Dělej, že nic nevíš a počkej až s tím začne on. Protože kdybys začala ty tak by si mohl myslet, že mu lžeš a to by nebylo dobrý ani pro jednoho z vás. Jasný?"
"Jo dobře, hele budu končit. Za chvíli máme rande. Pomohla jsi mi. Díkes. Mám tě ráda. Jsi ta nej, nej."
"Nemáš za co" odpoví lhostejně.
"Ale mám ségra. Vlastně ne. Švagrová."
"Hele ty cvoku. Upaluj nebo přijdeš pozdě. Je za minutu tři hodiny. Jo a zeptej se Kamila jak se má Majkl a že ho zdravím. Pa."
Na pracáku to šlo jako na drátku. Jen jsem se zaregistroval a pak mi řekli že zavolaj. Jsem rád že to šlo takhle rychle je to dobře. Alespoň se můžu psychicky připravit jak to Marice řeknu. Jo a taky musím koupit nějakou kytku jinak to asi nepřijme. A taky se jí musím zeptat jak to bylo s Tomkem. Docela dost by mě to zajímalo. Vždyť Marika mi jasně řekla, že by mě nikdy s nikým nepodvedla. Proč teda takhle najednou. Asi to bude tím že jsem si jí moc nevšímal. Jo, to bude určitě tím. Asi si jí budu muset nějak víc hlídat. Ale ne tak aby to vypadalo, že žárlím. To ona nemá ráda. A ani se jí nedivím. Taky si toho chudinka prožila dost. Nejdřív jí skoro znásilněj a pak… no nebudu se tím moc zabývat. Ale na toho Tomka se jí zeptám. Sice tomu nevěřím, ale zeptat se snad můžu. Nebo mám čekat až se mi přizná? To asi těžko. Ona bude čekat do té doby dokud se to neprovalí. Já jí znám. No nic.asi bych se měl připravit. Přece jenom máme schůzku, tak bych se měl asi nějak zkulturnit. Jen si prohrábnu vlasy a vezmu si žvejku, aby si o mě nemyslela,že zanedbávám osobní hygienu. A asi zavolám Karolíně. Mojí nevlastní sestře a nejlepší kámoše Mariky. Ty dvě jsou jako sestry. Úplně nerozlučná dvojka.
"Sim?" ozve se ve sluchátku.
"No, čau Kájo. Potřebuju se tě jen zeptat…"
"To nejsi jedinej už volala Marika. Připadám si tady jak na ústředně."přeruší mě.
"Hm…hele a neříkala ti něco o Tomkovi? Já vím,že jste jedna ruka a že si všechno říkáte. Tak co neříkala?"dotírám na ní.
"Hm… ne neříkala. Jo a jen tak mezi náma. Ty si jí začni víc všímat nebo to pro tebe neskončí zrovna happyendem. Hele, já musím. Pa." A zavěsila.
No tak to neskončilo zrovna nejlíp. Ale co myslela tím, že si Mariky mám víc všímat? No snad mi to někdo vysvětlí. Asi ještě zavolám zkušenějšímu kámošovi. Ten to se ženami umí líp než kdokoliv jinej. Ten si bude vědět rady s tou poučnou větou"začni si jí víc všímat" nikdo jinej ji nevyřeší tak dobře jako Majkl.
"No?" ozve se otrávený hlas
"No nazdar. Jsem rád že jsem se ti konečně dovolal. Co děláš?"
"Spím. Co chceš?"
"Potřebuju pomoct."
"Hm… A co já s tím.zase nějaká složitá věta která ti vrtá v mozečku?"
"No,… jo. Jedna by se našla. Hele, co znamená když ti holka řekne že by sis měl víc všímat svojí holky. Navíc, když ti to řekne tvoje ségra."
"No, to je těžký.já si myslím, že ty jsi v poslední době dost zanedbával svojí holku a sestřička tě za to seřvala. Proto si myslím, že bys měl svoji holku pozvat na romantickou večeři při svíčkách. Jo a pak ji vzít do kina na nějakej film. Ale žádnej thriller. Pěkně romantiku. Kapišto?"
"Jo, kapišto. Jak říkáš. Dík seš fakt dobrej kámoš. Jo a teď tě nechám spokojeně chrupkat. Čus."
Jo to pomohlo. Ten Majkl je fakt borec. Ví jak si otočit kolem prstu několik holek najednou a přitom jedna o tý druhý vůbec neví. Je to borec. No a já jsem rád, že mě vzal do party. Majkl je totiž hodně vybíravej ohledně kámošů. To víte kdyby mu jedna z těch holek pláchla s jeho kamarádem asi by to nepřežil. Je to zkrátka chudák. Má to těžký takhle s asi pěti holkama. Docela ho i lituju. Musel si kvůli nim sehnat diář aby věděl kdy a s kterou má schůzku.
Mě stačí jedna holka a mám toho až nad hlavu. Mít pět holek bych já asi nezvládl. No nic. Musím na schůzku s Marikou. Je za deset minut tři. Asi přece jenom přijdu zase pozdě. To je u mě normální. Počkat? Zase pozdě? Že by to bylo kvůli tomu, že chodím na naše schůzky pozdě? Asi zase zavolám Majklovi. On mi snad zase dobře poradí.
"Co je zase? Říkal jsi že mě už necháš spát. Tak co je."
"Hele Majkle je možné, že bych si jí měl víc všímat kvůli tomu, že věčně chodím pozdě?"
"No to je možné,"odpoví už zcela probuzenej.
"Tak dík, kámo jsi fakt kádr. Jo a nevíš jak to můžu asi tak napravit?"
"Už jsem ti to řekl, jen musíš přijít včas, jinak by ti to asi neodpustila."
"Tak dík, hele budu končit nebo přijdu zase pozdě."
"Utíkej."
A taky že jo.málem bych to nestihl. Ale Marika tam na mě už stejnak čekala.
A hele tady je. Že mu o ale trvalo. Už zase přišel pozdě. Proč vždycky přijde pozdě? To nemá hodinky nebo co? Já mu to už dlouho tolerovat nebudu a udělám mu tu scénku před lidmi. Mě už to nebaví pořád poslouchat že mu do toho něco vlezlo. Je to unavující. Dovedu si živě představit že už zase klábosil s Majklem nebo s tím blbečkem od nás z baráku. Ale spíš s Majklem. To je pravděpodobnější. Kamil se totiž moc s tím od nás nebaví. Je to totiž takovej malej a moc vtíravej človíček kterej prostě neumí držet slovo. Prostě lhář na etnou. Nikdo z baráku se s ním nebaví, protože už skoro každého v baráku podvedl. Policii každého napráskal. Ale lhal. Nikdo nic neprovedla a tak šel sedět za křivé obvinění do krimu. Nedivím se mu. Na mě to už taky zkoušel, ale já nenalítla, zato mamka se nechala napálit.
"Ahoj miláčku, kde jsi se zase tak zdržel?"zeptám se vyčítavě.
"Sháněl jsem lístky do kina, proč?"
"Ale já jen, že pokaždé když se domluvíme, přijdeš pozdě."
"Jo aha, tak kvůli tomu. Promiň, že jdu pozdě. Já…zakecal jsem se…"
"S Majklem nebo s tím od nás?"
"S Majklem. Proč, vadí ti na něm něco?"
"Ne."
"Tak vidíš."
"Co vidím?"
"Ale to neřeš. To bude ready, neboj."
Hm…tak to bych chtěla vidět jak to bude v poho, protože jestli ještě jednou přijde pozdě tak to asi moc v ready nebude.
"Hele a co jsi to říkal s těma lístkama?"
"Jo, ty lístky. Jsou na zítra na nějaký film jménem Romeo a Julie od Shakespeara. Znáš to?"
"No jen jsem o tom slyšela, že to je strašně zamilovaný.jinak, že to je nuda. Ale ráda se na to kouknu. Obzvlášť s tebou. Už jen proto, že tě miluji a žádný film s tebou si ujít opravdu nenechám."
"Tak to jsem rád. Hele a odkdy ty mluvíš takhle nějak moc?"
"Já ani nevím. Asi na ně náš nějaký dobrý vliv. Co myslíš?"
"Asi jo, já nevím. Jo a chtěl jsem se zeptat. Co jsi měla s Tomkem?"
"Já jsem s ním nic neměla. Vždyť jsem ti to říkala, že to po mě chtěl, ale já mu to nedala. Kolikrát to budeš chtít ještě zopakovat?" zeptám se aniž bych dala najevo jak mě to urazilo. Vždyť jsem mu to říkala snad milionkrát.
"Jo Kamile, mám se zeptat jak se má Majkl. Ptá se Karolka. Tak ti to tlumočím."
"Karolka?"
"Jo Karolka. Co je tak se jí Majky líbí. A co? Stejně se nemá na to, mu to říct. Buď v klidu já jí ho už z hlavy dostanu. O to se osobně postarám. Takže klídek."
"No jen aby,"potřese zmateně hlavou. Nějak mu nejde do hlavy, že jeho rozumná sestřička je zabouchá do děvkaře. Ale jaksi mu to je jedno protože se v tom už nenimrá. Tím líp. Protože kdyby se v tom patlal ještě chvilku tak by zjistil, že už to není tak nevinný jak jsem řekla. Ona ne jen že ho balí ale ona s ním už i spala. A to, kdyby se dozvěděl, tak to s ním švihne s chudáčkem mým malým.
Je večer a my jsme si suprově užily podívanou na nebe se západem slunce. Je to fakt romantika. Opravdu moc se mi to líbilo. Už jen proto, že tam byl Kamil.
V tom mi pípne SMS na mé nejnovější Nokii.
NEZAPOMEN. ZEJRA V 20:00 U KOSTELA BUDU CEKAT PA P.
SMS přišla od Kamila. Taky se na zítřek těším. Sice už nevím na co jdeme ale asi to bude nějaká romantika. Tak já jdu spát. Dobrou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 teri-chan teri-chan | 10. prosince 2010 v 16:22 | Reagovat

tak je tu první dílek

2 Mysticia-sama Mysticia-sama | Web | 17. prosince 2010 v 18:33 | Reagovat

Teri-chan...
Na to že je to tvá samostatná prvotina je to moc hezký a začátek povídky je velmi poutavý. Vidím, že je tu i druhý díl tak s ena něj poletím kouknout. Máš tam sice ňákejch pár chybiček, ale to se časem dá do kupy, nebo ti s tím pomůže ňáká chytrá Beta ^^

3 Teri-chan Teri-chan | 18. prosince 2010 v 17:05 | Reagovat

Jaká beta??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama